foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

nk2019

Ostrzeżenie IMGW dla powiatu Polickiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło Alert RCB z SMS-owym ostrzeżeniem o bardzo silnym wietrze, burzach z gradem i lokalnie możliwych trąbach powietrznych dla dziewięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego.SMS z ostrzeżeniem otrzymali mieszkańcy powiatów kamieńskiego, polickiego, gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, starogardzkiego, goleniowskiego, Świnoujścia oraz Szczecina.Wieczorem i w nocy na tych obszarach będzie wiał bardzo silny wiatr, spodziewane też są burze i grad. Lokalnie w nocy mogą wystąpić trąby powietrzne. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. IMGW określił prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia na 80 proc. Burze o dużym natężeniu, przed którymi IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia mogą wystąpić dzisiaj wieczorem i w nocy w powiatach zachodnich woj. zachodniopomorskiego. Ich mieszkańcy otrzymają Alert RCB o treści: "Uwaga! Wieczorem i w nocy bardzo silny wiatr, burze i grad. Lokalnie możliwe trąby powietrzne. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu". Prosimy o zabezpieczenie mebli ogrodowych i innych przedmiotów znajdujących się w ogrodach.

  • DSCF0418
  • DSCF0420
  • DSCF0426

o1

Posprzątaj gminę, dostaniesz roślinę

W tegorocznej akcji Gminy Kołbaskowo polegającej na sprzątaniu śmieci na obrzeżach miejscowości, przy ścieżkach rowerowych i pieszych, parkach, lapidariach, cmentarzach wzięli również udział mieszkańcy naszej miejscowości. Akcja objęła odcinek ścieżki rowerowej pomiędzy Moczyłami a Siadłem. Zebrano 46 worków śmieci. Najwięcej znajdowało się wokół ambon myśliwych. W przyszłych latach Mieszkańcy deklarują zajęcie się innymi miejscami wymagającymi uwagi. Należy podkreślić, że dbałość o otoczenie jest bliska wszystkim mieszkańcom Moczył.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwszy Bal Charytatywny

W ostatnią sobotę lutego odbył się Pierwszy Wielki Bal Charytatywny w Moczyłach.

  • DSC_2871

Bal zorganizowano w celu pomocy schorowanym mieszkańcom Naszej miejscowości.Bal miał na celu przede wszystkim pomoc mieszkańcom i integrację Naszej małej społeczności. Bal udowodnił, że poprzez zabawę również można Pomagać Innym. Bal przyciągnął wielu filantropów nie tylko z Naszego sołectwa ale również z sąsiednich Sołectw. Piękna Idea została wcielona w czyn. Podczas balu można było wylicytować wiele tajemniczych przedmiotów takich jak obrazy i rzeźby. Tegoroczni uczestnicy wyr5ażali nadzieję, że Pierwszy Bal nie będzie ostatnim. Przyczyniając się do integracji naszej małej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację balu oraz wzięli w nim czynny udział. Foto relację można oglądać w naszej galerii lub podążając za linkiem.

Pogoda

Reklamy

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.