foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dożynki Gminne 2017

W ostatnią sobotę sierpnia w Naszej Gminie odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęto mszą święto, którą celebrował proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Tracz. W homilii proboszcz poruszył problemy związane z zaufaniem do Boga oraz wzajemnej życzliwości Polaków, kończąc homilię anegdoto o wycieczce do piekła "Do Piekła przyjeżdża wycieczka i zwiedzający zwracają uwagę na fakt, że przy każdym kotle stoją strażnicy oprócz jednego, na pytanie dlaczego przy tamtym kotle nie ma strażników pada odpowiedź, w tym kotle są Polacy, tak siebie nawzajem nienawidzą, że nie trzeba ich pilnować." Po mszy świętej władze Gminy otworzyły oficjalne obchody dożynek, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku pierwsze miejsce zdobyło Sołectwo Pargowo - gratulujemy, Nasz wieniec zdobył trzecie miejsce. Po rozstrzygnięciu konkursów scenę opanowały zespoły z poszczególnych sołectw między innymi Nasze Nadodrzanki uświetniły swoim śpiewem zabawę dożynkową.

Poniże występ Naszego Zespołu a na fotorelacię zapraszamy do Galerii

Pogoda

Info lokalne

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.